Jak cestuji autem

Mopse v aute preprava

Cestování autem sice není moje nejoblíbenější činnost, ale protože s ním jezdím téměř denně, musela jsem si chtě nechtě zvyknout. Nejprve moje panička pořídila plastovou přepravku s mříží vpředu. Vůbec se mi tam nelíbilo, i když mi dovnitř dali pelíšek. Zkoušeli mne dát s bednou do kufru auta, ale pochopte, tam jsem vydržet sama nemohla! Tak jsem nějakou dobu cestovala v přepravce na zadní sedačce. Vydržela jsem tam asi do půl roku věku a vždy jsem se tvářila maximálně tragicky. Pak to už panička nemohla déle snášet mé tragické výrazy utrpení a rozhodla se změnit zádržný systém: pořídila mi takové kšíry s páskem, který se upevní přímo do upínače na běžný pás v autě na zadním sedadle nebo na speciální karabinu, která se upevní přímo na pás. Tento způsob jsme vyhodnotili jako nejpraktičtější pro naše potřeby, neboť páníčci střídají 3 auta, tak nikdy nevíte, které na vás zbude. A protože jsem vesměs pejsek čistý, stačí na sedadlo hodit dečku a na delší cestu třeba i pelíšek a mám pohodlíčko, jak se patří. Většinou si lehnu na sedadlo a spinkám celou cestu. Občas se postavím a opřu si pacičky mezi zadní sedadla a koukám na cestu.

Někdy musím v autě chvilku na paničku počkat (např. na koních). Tak to mne panička odepne, abych se nezamotala, pootevře okénko a čekám chvíli v autě. Většinou spím a jsem hodná. Ještě jsem se v autě nikdy nepozvracela a nevyvedla nic špatného, za což by mne plísnili. Prostě jako mopsík jsem na cestování k pohledání. Ale ještě že existuje v létě klimatizace! Když je velké vedro, tak ventiluji s otevřenou mordičkou a dělám trochu hluk.  A také všichni říkají, že mi z mordičky páchne! No není to nespravedlnost?

Moje poznámka: prosím za všechny mopsíčky a jiné psíčky: nikdy nás nenechávejte samotné v autě bez dozoru delší dobu, a to zejména v létě! Snadno se přehřejeme, protože máme placatý čumáček a nemůžeme se řádně ochlazovat.

A pozor si dejte ještě na jednu věc: víte, že podle zákona o silničním provozu musíme být my pejsci v autě řádně zabezpečeni, abychom „neohrozili bezpečnost řidiče, přepravovaných osob a zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích“? Tak tak. A navíc je možné vyfásnout od policie blokovou pokutu až 2 000 Kč! Takže mopsíčci: seďte pěkně v přepravce nebo připoutáni vlastním páskem a nelítejte v autě jen tak! Jinak hrozí při nehodě úraz nejen vám, ale i páníčkům!

J. B.
Mopsinka J. B. sdílí svůj sladký mopsí život na svém webu a blogu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.