Moje krmení

Mops s miskou

Výživa pejsků není vůbec jednoduchou záležitostí a zorientovat se v moři názorů na psí výživu a nabídek komerčních výrobců je vskutku výkon hodný pocty. Panička je taková šťouralka a vždy hledá to nejlepší. A protože je člověčí doktorka, tak si dovede leccos vyvodit a prozkoumat. Také má určité zkušenosti s výživou psů v její rodině. Takže jsme se oprostili od reklamních sloganů, doporučení mnoha zainteresovaných veterinářů a řídíme se selským rozumem.

  1. Jako štěně mne krmili do jednoho roku výhradně doma připravovanou stravou. Od chovatele jsem byla naučená na granulky, které jsem dostala i s sebou domů a postupně jsem byla převedena na domácí stravu. O mé štěněcí výživě se dočtete ZDE.
  2. Od prvního roku života jsem živena kombinovanou stravou: polovinu krmné dávky tvoří kvalitní granule a druhou polovinu tvoří čerstvá, doma připravovaná strava.
  3. Jím 2 x denně ráno a navečer.
  4. Pamlsky dostávám v podobě ovoce, minipiškotů nebo samostatných granulek, pouze ale za odměnu při cvičení.

Jistě vás teď zajímá, co vlastně jím, když mluvím o té „domácí stravě“. Vyjmenovat všechny suroviny by bylo opravdu zdlouhavé, tak se v rámci tohoto článku soustředím jen na hlavní složky potravy a podrobnosti najdete v souvisejících článcích věnujících se tématu mo-psí výživy.

Moje miska

Současná moje plná miska vypadá asi takto:

½ = granule (polovina denní dávky doporučené výrobcem pro mou váhu 8 kg) – používáme granule lisované za studena.

½ = syrové či vařené maso (kuřecí, krůtí, králík, ryba, hovězí, vnitřnosti, kosti); zelenina; příloha v podobě rýže, obilovin, ovesných vloček, brambor, kuskusu, bulguru apod.; zelené řasy jako doplněk; trochu oleje např. řepkového či olivového; něco zeleného jako rucola, salátek, bylinky. Pro zpestření mi panička dává také vejce. Také dostávám občas sýr Cottage nebo tvaroh nebo trochu bílého jogurtu, ale to strašně patlám. Z ovoce mám ráda banán, jablíčko, hrušky, maliny.

Příprava takové krmě je velmi jednoduchá. Moje strava není jednotvárná, ale pestrá a živá. Mám výtečnou chuť k jídlu a vždy se těším, co dostanu. A navíc to vyjde levně!

Připravuji s paničkou e-book o tom, jak doma jednoduše a levně připravit chutnou domácí vyváženou stravu pro mopsa i jiného psa.

 

J. B.
Mopsinka J. B. sdílí svůj sladký mopsí život na svém webu a blogu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.