Moji kamarádi

Zde vám představím mé zvířecí kamarády, kteří patří do naší smečky.

Alba Artegal

Alba neboli "Albička" je moje dcera z mého prvního vrhu - vrhu A. Jelikož ji znám už od narození, nějak mi nevadí a snášíme se docela dobře. Spíme spolu, řádíme spolu, prostě spolu žijeme. A jsem ráda, že když panička nějak odejde nebo odjede, tak  nejsem sama a mám společnost. Nemusím pak dělat na paničku tragické obličeje :-). Alba mě aktivuje, musím se víc hýbat, hrát si a tak. Takže vlastně je mi ku prospěchu!

Kotík

Kotík je můj jediný zvířecí kamarád na půdě naší společné domácnosti. Je to kočička a je jí 17 let. Původně to měl být kocourek Damián, ale pak se ukázalo, že je to kočka a už se nevymyslelo nové jméno, tak mu/jí říkáme Kotík. A jak se snášíme? Abych řekla pravdu, tak mne Kotík doma toleruje, ale nechce se kamarádit a velmi důrazně mi dává najevo, že dům je jeho. Občas ho proženu, hlavně když se chce přiblížit k mé misce. Ale na oplátku já jemu nikdy nic z misky nevezmu, jedině co upadne na zem vedle. 

Markýz

Markýz je můj velký kamarád kůň - ryzák. Má na hlavě bílou lysinku a na všech čtyřech nohou bílé "punčošky". Motám se mu stále pod nohy a panička mne musí držet kvůli tomu na vodítku. Markýz si ke mně čuchá a mám strach, aby mne nechtěl zašlápnout. Nejvíce mne baví válet se v jeho boxu ve slámě, ale panička to nerada vidí kvůli mým očím, abych se náhodou neškrábla. Takže pak raději hledám nějaký zapomenutý koblížek a to je dobrota! Ale to také nesmím, tak fakt nevím, jak Markýzkovi projevit přízeň. Tak mu aspoň tu slámu počurám. Současně je Markýzek u hodných lidí na pastvě v "důchodu" v Kráštěrci nad Ohří, tak se tam má moc dobře. Už se těším, až za ním pojdeme na výlet.

Abdulah B

Abdulah B (neboli Abíček) je druhý můj koňský kamarád. Říkají, že je to bělouš, ale bílou má jen hlavu a tělo. Hřívu, ocas a nohy má černé. Prý časem bude celý bílý, tak jsem zvědavá. Nyní je spíše grošovaný. Abíček, jak Abdulahovi říkají, je hodnější než Markýzek: čuchá ke mně, ale nic neudělá. Ale pod nohy se mu pletu úplně stejně, takže na vyjížďce musím jít na vodítku. Prostě se asi nenaučím neplést se pod ta kopyta! Abíček je kůň závodní a musí hodně trénovat. Občas mne vezmou na skokové závody, tak mu fandím a držím tlapičky. 

Teď se stal z Abdulaha (Abíčka) závodní kůň a už šel i soutěž obtížnosti T*, což je prý už "hodně dobrý"...

Damísek (Diamont White Fransimo Bohemia)

Damísek je můj nejlepší psí kamarád. Je to stafordšírský bulteriér bílé barvy a bydlí u sestry mé paničky Zorky. Vždycky, když jede moje smečka na dovolenou, tak mne k nim dají na hlídání. A naopak, když jede na dovolenou paničky sestra, tak přiveze Damíska zase k nám domů a hlídáme ho my. Pokaždé si spolu moc zařádíme a vyhrajeme si. Vůbec mu nevadí, že mu nedám chvilku pokoj, koušu ho do koutků a ruším při spaní. Je to velmi trpělivý pes a vždycky se na něj těším. A divte se, když přijede k nám, panička snese dolů mou starou klec, dá ji vedle piána a Damísek má hned svůj domeček. Chápete to???

Buldoček Eda

Eda

Eda je můj nový kamarád. Je to francouzský buldoček a bydlí v Liberci u paničky sestřenice Haničky. Poprvé jsme se potkali v Šárovcově Lhotě a notně jsme si zařádili. Je hodně divoký, ale fajn! Už se těším na opětovné setkání!