Lara Istako = J. B. = Džejbinka

Administrativní údaje

Datum narození: 1. 1. 2016

Otec: Fréderique Canine Paradise

Matka: Miss Lisa – FV dei Piccoli Pagliacci

Uchovněna dne: 5. 3. 2017 

 

Životopis

Jmenuji se Lara Istako a narodila jsem se 1. 1. 2016 v obci Veltěže u Loun v chovatelské stanici Istako. Moje maminka Miss Lisa – FV dei Piccoli Pagliacci pochází z Itálie a můj tatínek Fréderique Canine Paradise je ze Slovenska. Můj průkaz původu si můžete prohlédnout ZDE.

Mám 2 sourozence – Ladu a Ludvíka. Panička se svou dcerou Aničkou se na mne přijely podívat, když mi byly 3 týdny. Samozřejmě se hned do mne zamilovaly – tedy nevím, jestli do mne, tenkrát jsme si byly se sestrou Ladou tak podobné, že nás nebylo snadné rozeznat, která jsme která. Ale to nevadilo, protože když mi bylo 8 týdnů, přijely si panička s Aničkou pro mne velkým černým autem a přivezly si na mne poměrně velkou přepravku. Ale panička se mnou celou cestu seděla na zadním sedadle, hladila mne a konejšila, tak cesta do Čáslavi uběhla poměrně rychle a večer jsem již byla vpuštěna poprvé do velkého světa nového domova.

Asi si říkáte, že se jmenuji Lara, ale toto jméno jsem musela dostat, protože jsem z vrhu v pořadí „L2“, tak musí začínat na „L“. Jenže to není tak jednoduché – doma mi prostě říkají dvěma písmeny, a to „J. B.“ (čti anglicky „džej-bí“). Původ tohoto jména hledejte ve filmu Kingsman, kde takto pojmenoval hrdina Eggsy svého přiděleného pejska – mopse. Aničce se to jméno tak líbilo, že ho pro mne prosadila pro domácí použití. Takže jsem „J. B.“, a páníčci pro mne mají řadu dalších zkomolenin, jako Džejbinka, Džíp, Džípeček, Džíboš nebo Džejby.

A tak si tady bydlím v Čáslavi, v rodinném domku se zahradou. Mám kolem sebe čtyřčlennou lidskou smečku: paničku a jejího manžela, a dále jejich děti – Aničku a Janka. Ve společné domácnosti žije s námi několik zvířátek: předně je to moje dcera – mopsička Alba, a dále s námi žije ještě jeden mazlíček, který mne moc nemá rád, i když mne toleruje, a tím je kočka jménem "Kotík". Do týmu kompletní rodinné smečky se počítají také další dva mí velcí kamarádi, a těmi jsou koně Abíček a Markýzek. Ve stáji poněkud zlobím a papám koňské koblížky, tak mne panička nenechá volně a nemůže mne pustit ani na vyjížďce s koňmi v lese, neboť se stále pletu koním pod zadní kopyta (fakt nevím, proč to dělám).

Proč vůbec vznikl tento web?

Primárně proto, aby zde mohla být prezentována chovatelská stanice Artegal. Ale pak nás napadlo, že vlastně nemám žádné místo, kde by si lidi mohli prohlédnout mé fotky. A pak paničku napadlo, že bychom se mohli dát třeba i nějaké recepty na doma připravovanou stravu pro pejsky. No a už se nápady jen hrnuly: jak se oblékám, jaké nosím postroje, čím se češu, kam chodím na procházky, kam na dovolenou, jak jezdím v autě,… prostě jak žiju. A protože panička toho má moc, tak jsme se spolu usnesly, že příspěvky na mé stránky budu psát já, samozřejmě s její pomocí.

Chci vám ukázat, jak nás mopsíčky milovat a jak se o nás starat, abychom se cítili co nejlépe a dělali vám samou radost. 

Líbím se Vám a chcete o mně dostávat informace?

Zajímají vás mopsí záležitosti a nechcete si nechat ujít žádnou novinku z mého života? Zadejte své jméno a e-mailovou adresu a budu Vás pravidelně informovat.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů