Jací jsme my mopsi a pro koho se hodíme?

Mops na gauči

Pokud si chcete přivést domů mopsíčka, tak si nejprve zjistěte, zda je to pejsek pro vás a zda jste vy ti správní páníčci pro mopse. Abyste pak z toho nebyli zklamaní.

My mopsíci jsme pejsci ryze společenští. Historicky jsme byli vyšlechtěni k tomu, abychom vám dělali radost. Milujeme bezmezně vaše lidské plémě. Potřebujeme vaši lásku, ale totéž požadujeme od vás! Milujeme, pokud můžeme s vámi trávit většinu času. Chceme být v centru všeho dění, všeho se účastnit. Chceme s vámi vše dělat, všude vás doprovázet, ležet nebo sedět vždy v těsném kontaktu s vámi. Pleteme se vám všude pod nohy, protože prostě stále chceme být ve vaší blízkosti. Milujeme gauče a křesílka, tak nás z nich nevyhazujte a nechte nás sedět vedle vás.

Pokud jste celý den v práci a chtěli byste nás nechat doma samotné, tak si raději vyberte jiného pejska. Anebo – kupte si raději hned mopsíky dva! Potřebujeme totiž společnost, jinak nás mohou stihnout i deprese.

Jsme psi, kteří se dožívají  10-15 let věku, takže s tím počítejte!

My mopsíčci nejsme sice tak nároční na pohyb, ale také milujeme procházky a různé aktivity a hraní. Tak si na nás vyhraďte čas a choďte s námi na procházky. Prospěje to nejen nám, ale i vám!

Naše mopsí kožíšky jsou jemné a úžasné na pohlazení, ale počítejte s tím, že chloupky ztrácíme a jsou všude vidět. Výhodou je, že se dají poměrně snadno vyluxovat a odstranit, nevpichují se do materiálů. A světlé chloupky jsou vidět hlavně na tmavých barvách.

Výhodou je, že nepáchneme a jsme vskutku hygieničtí pejsci. Snadno se umyjeme vodou od bláta z procházky. Po chvilce osušení už zase můžeme skočit na gauč a nic neumažeme. I naše pelíšky zůstávají poměrně čisté. Takže když vám skočíme do postele, nemusíte se obávat ušpinění.

My mopsi nemáme zapotřebí toliko ničit věci jako řada ostatních psů, neboť jsme přece byli vyšlechtěni proto, abychom se uměli vzorně chovat ve vaší společnosti. Tak až na malé štěněcí prohřešky nepocítí vaše domácnost větší újmu.

Uvědomte si však, že jsme psíčci vcelku malí a že náročné pěší túry po svých, to asi nebude pro nás to pravé. A pokud to s námi absolvovat chcete, pořiďte si pro unaveného mopse batoh.

Také dovolená do horkých letních destinací není pro nás to pravé. Mějte na paměti náš placatý čumáček, díky kterému se velmi snadno přehříváme!

Někteří z nás mopsíků (já tedy jen výjimečně) docela hlasitě chrápou. Zato jsme ale výteční hlídači a štěkáme na každé zazvonění zvonku nebo když se otvírá brána.

Děti snášíme dobře a nedělá nám problém ani velká rodina. Potěšíme ale i osaměle žijící lidi.

Máme stále dobrou náladu a jsme šťastní přátelští psi. Máme ale i neohroženou povahu, nebojíme se ani hromů a blesků! A dokonce zvládáme i ohňostroj. Jsme prostě stateční.

Pořád ještě toužíte po mopsíčkovi? Pokud ano, tak jste tím pravým páníčkem pro mopse a mops je ten pravý pejsek pro vás.

J. B.
Mopsinka J. B. sdílí svůj sladký mopsí život na svém webu a blogu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.